Dve zlaté pásma a postup do celoŠtátneho kola Hviezdoslavov Kubín 2019

Dve zlaté pásma a postup do celoŠtátneho kola Hviezdoslavov Kubín 2019

Krajské kolo Hviezdoslavov Kubín 2019 sa uskutočnilo  6.mája 2019 v priestoroch Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Detský recitačný kolektív súboru Tote Tam predstavil svoj „Papučový  futbal“ z tvorby  Daniela Heviera. Súbor získal zlaté pásmo s návrhom na postup do celoštátneho kola.  Zo spoločnej dielne žiakov LDO ZUŠ Antona Cígera a ZUŠ Spojená škola, Poprad (žiaci od 15 rokov) vzišlo divadlo poézie „SOM“ . Na krajskej súťaži HK 2019 získalo zlaté pásmo a priamy postup na celoštátny 65. ročník Hviezdoslavov Kubín.

Komentovaná prehliadka priestorov Divadla Jonáša Záborského v Prešove  bola pre žiakov  malou odmenou za úspešnú reprezentáciu školy a mesta. Pripájame zopár fotiek z javiska, kde profesionáli  práve doskúšali „Nikolu šuhaja“.

Na základe usmernenia MŠVVŠ SR rušíme tohtoročnú celoslovenskú súťaž „Mladý violončelista Slovenska 2020“ v pôvodnom termíne 3.a 4 . 4. 2020 . Budeme hľadať vhodný termín podľa aktuálnej situácie. Pokiaľ by sa súťaž zrušila celkom, tak už uhradené štartovné bude v plnej výške vrátené späť na účet.

Taktiež oznamujeme: Škola je na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu od piatka 13.3.2020 na 14 dní zatvorená, nebude prebiehať vyučovanie.
close